6 kwietnia uczestniczyłem w podpisaniu Porozumienia o Współpracy polskich firm górniczych i organizacji wspierających ich inwestycje w Indiach.
Jest to pierwsze tego typu porozumienie dotyczące naszych firm z branży górniczej, które dzięki temu będą mogły bardziej skutecznie walczyć o kontrakty na azjatyckim rynku.
Stronami podpisanego dokumentu są JSW (największy producent wysokiej jakości węgla koksującego), PeBeKa (lider budownictwa przemysłowego w tym infrastruktury górniczej i energetycznej), Polski Fundusz Rozwoju oraz IPCCI, która zrzesza 65 firm indyjskich i ma ułatwić kontakty biznesowe na tamtejszym rynku.
Polskie marki sektora górniczego, stają się coraz bardziej rozpoznawalne na świecie oraz doceniane za wysoką jakość.
Firma z konkretnej branży, w tym przypadku górniczej, aby zainwestować w danym kraju czy regionie świata będzie mogła liczyć na pomoc instytucji i organizacji około biznesowych, które często stają się nieocenionym elementem sfinalizowania przedsięwzięcia. We wspomnianym modelu biznesowym oprócz firmy branżowej będą uczestniczyć także, instytucja finansowa, firma doradcza i organizacja biznesowa działająca na danym rynku.